KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13767536
nr 1376 7536
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1949, Vinterlandskap. Olja på duk, 42x38 cm, yttermått inklusive ram: 52x50 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 1 februari 2021
kl 19:46:25
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson